PR články
Co všechno umí dubová kůra?

Zatímco majestátní dub - strom příliš osvěty už ani nepotřebuje, protože je známý a uznávaný již po staletí, dubovou kůru ne každý zná. Alespoň ne všechny její možnosti využití a těch je, panečku! Dubová kůra je lékem pro vnitřní i vnější použití. Používá se zejména pro léčivé koupele, obklady a odvary k pití i jen ke kloktání.

Výborné stahující účinky
Dubová kůra obsahuje spoustu léčivých látek. Z nich nejvýznamnější jsou třísloviny. Dále obsahuje fytoncidní látky, flavonoidy a pryskyřici. Hlavní funkcí dubové kůry jsou výrazné stahující účinky, kterých se využívá zejména při průjmech a střevních katarech. V dubové kůře obsažené třísloviny brání vzniku bakteriálních infekcí, a proto jsou kromě průjmů vhodné i při urologických a žaludečních potížích. Vnitřně pomáhá i k léčbě křečových žil, ke snížení horečky či při bolestech krku. Mnohem častější je však použití dubové kůry zevně k omývání, k obkladům, ke koupelím.

Skvělá na hemoroidy
Asi nejúčinnější je použití dubové kůry na hemoroidy. Hemoroidy jsou častým onemocněním konečníku, které může být v některých případech dědičné. Způsobuje je i sedavý způsob života, nadměrná konzumace alkoholu, špatné stravovací návyky nebo nedostatečný pitný režim. Je to velmi nepříjemné onemocnění, které se projevuje svěděním a pálením v oblasti konečníku, krvácivou stolicí. U takto pokročilých stavů už je doporučená návštěva lékaře, který vyloučí vážnější onemocnění (podobné příznaky mohou mít i nádorová onemocnění) a nastaví léčbu.
A právě na hemoroidy je osvědčená dubová kůra. Tu najdete v řadě hygienických potřeb používaných při hemoroidních onemocněních, třeba ve vlhčeném toaletním papíru. Velmi účinná je i sedavá koupel s dubovou kůrou.

Urychluje hojení ran
Léčivé účinky dubové kůry sahají však mnohem dále než jen na léčbu hemoroidů. Urychluje hojení ran tím, že zastavuje krvácivost, stahuje a urychluje hojící procesy. Dubová kůra léčí i plísně všeho druhu. Díky jejím dezinfekčním účinkům se používá i jako koupel proti nadměrnému pocení nohou. Proto pokud bojujete s nadměrným pocením nohou a jejich zápachem, určitě lázeň s dubovou kůrou vyzkoušejte.
Kde sehnat dubovou kůru? Kdybyste si dubovou kůru chtěli sehnat sami, doporučuje se sbírat jen ta z mladých větví. Mnohem efektivnější je však zaskočit do lékárny, kde máte stoprocentní jistotu, že je dubová kůra správně nasušena a připravena.
Pro své blahodárné účinky je dubová kůra nejen vhodným lékem pro vás, nýbrž i vhodným dárkem pro vaše blízké.

Dubovou kůru zakoupíte na eshopu s byliny: Cestabylin.cz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 


10 GB Hosting za 25 Kč

Kvalitní hostingová služba za 25 Kč

Rychlé půjčky

Rychlé půjčky do výplat. První rychlá půjčka ZDARMA.

Geek Trička

Hadry pro opravdové Geeky, a zapálené Ajťáky.

Filmy - War-forum.net

Filmy ke stažení zdarma.

Ubytování zaměstnanců

Levné ubytování zaměstnanců v Praze